Cizí země pohledem geografa a písničkáře

 ONDŘEJ "ONDERA" HERZÁN

Jsem obyčejný kluk, který přišel na svět r. 1983 v krásném městě Třebíč.

Odmala mne nesmírně přitahoval fenomén CESTOVÁNÍ a POZNÁVÁNÍ a asi v deseti letech jsem se rozhodl, že budu studovat zeměpis. To se mi také podařilo, r. 2009 jsem promoval jako odborný geograf na Masarykově univerzitě v Brně.

Cestování mne bavilo spojovat se sportem a roku 2002 jsem se - po přečtení skvělého cestopisu ŠŤASTNÁ PLANETA od Víti Dostála, který objel na kole svět - rozhodl objet alespoň Českou republiku: to byl pro mne impuls k dalším, tentokrát vzdálenějším metám...

Od roku 2004 jsem pak - většinou s kamarády, někdy sám - navštívil postupně téměř všechny země Balkánu, Pobaltí, Skandinávii, Turecko, Zakavkazsko, Kyrgyzstán i Jižní Ameriku (více v sekci Prezentace).

Více než "odškrtávání" států mne baví prožívat ten úžas nad novým prostředím, pocity z krajiny, sdílení se s místními obyvateli... To vše mne inspiruje k psaní a skládání autorských písní. Vydal jsem CD Zakletá planina, podílel se na kompilačním albu Studna neobjevená II., zahrál si v rádiu Proglas či Českém rozhlase Olomouc a uskutečnil desítky koncertů, včetně vystoupení s řadou výrazných jmen českého folku - např. Vladimírem Mertou, skupinou Jarret aj. (více na  https://bandzone.cz/ondera  ). Kromě jiného jsem si také pravidelně moderuji hudební pořad Open Mic Na Prahu (www.openmic.eu), plesy o.s. Halahoj nebo např. celostátní akci Dort pro Brontosaura.

Současně mne velmi baví zážitková pedagogika a obecně práce s mladými lidmi - mám to štěstí působit v občanském sdružení Halahoj (více na www.halahoj.org ) a jako lektor ve VIDA! Science centru, dříve jsem také učil na Přírodovědecké a Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a lektoroval environmentálně zaměřené programy na Lipce.

O svých cestách rád píšu (viz např. https://www.cestovatel.cz/autori/ondrej-herzan/), povídám a zpívám, případně jen povídám, nebo jen zpívám - můžete si dokonce vybrat :-) (více v sekcích Nabídka a Prezentace).

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode